"/> Alkohols paaugstina radošās spējas, bet pārspīlēt gan nevajadzētu
Sākums » Raksti » Raksti

Alkohols paaugstina radošās spējas, bet pārspīlēt gan nevajadzētu
www.iwallhd.com

Noskaidrots, ka alkohola izraisītajā reibumā cilvēkiem piemīt nosliece pievērst pastiprinātu uzmanību informācijai, ko iepriekš viņi uzskatījuši par nebūtisku.

Turklāt smadzenes tad sāk ģenerēt visnegaidītākās asociācijas saistībā ar visu apkārt notiekošo, ko skaidrā stāvoklī tās parasti nedara. Un tādējādi cilvēkam palielinās izredzes rast vispareizāko atbildi, jo viņi tad mazāk kontrolē to, kam ir un kam nav vērts pievērst uzmanību.

Amerikāņu pētnieki īpašā eksperimentā sadalīja iesaistītos studentus divās grupās – pilnībā skaidrā prātā esošus un iereibušos. Pēdējiem alkohola līmenis asinīs bija vismaz 1,5 promiles.

Kad šie studenti bija sasnieguši reibuma maksimumu, viņiem izsniedza vairākus teksta uzdevumus, kas pazīstami kā attālināto asociāciju testi, kādi ļoti bieži vispār ir atrisināmi tikai apskaidrības mirklī.

Uzdevuma būtība ir tāda, ka jāpiemeklē vēl viens vārds jau esošiem trim vārdiem, piemēram – krekeris, savienība, trusītis. Šajā gadījumā "pareizā" atbilde ir – ligzda.

ūk, un iereibušie studenti krietni vien īsākā laikā deva iespējami vairāk pareizu atbilžu, turklāt bija arī vairāk tendēti uzskatīt, ka atrisinājums pie viņiem atnācis pēkšņas apskaidrības rezultātā. Interesanti, vai ne?

VĒLIES ŠEIT REDZĒT SAVU REKLĀMU? RAKSTI MUMS VĒSTULI!

Kategorija: Raksti