Daudzi no mums balkonu vai lodžiju pārvērtuši par vecu un nevajadzīgu lietu glabātuvi. Toties pārvēršot to nelielā dārziņā, tiks, kā saka, nošauti divi zaķi uzreiz – aizvākti krāmi un iekārtots jauks aromātisks dabas stūrītis, kas ne tikai priecēs acis, bet arī nāks par labu veselībai."/> Aromātiskā aptieka uz balkona pavasarim. 2. daļa - aromāti skaistai dienai
Sākums » Raksti » Raksti

Aromātiskā aptieka uz balkona pavasarim. 2. daļa - aromāti skaistai dienai
Daudzi no mums balkonu vai lodžiju pārvērtuši par vecu un nevajadzīgu lietu glabātuvi. Toties pārvēršot to nelielā dārziņā, tiks, kā saka, nošauti divi zaķi uzreiz – aizvākti krāmi un iekārtots jauks aromātisks dabas stūrītis, kas ne tikai priecēs acis, bet arī nāks par labu veselībai.

Palīdz pret galvassāpēm, sliktu garastāvokli, asinsvadu spazmām.

Piparmētra

Daudzgadīgs ar ēteriskajām eļļām bagāts lakstaugs. Svaigais un uzmundrinošais piparmētras aromāts ir ātrs un efektīvs līdzeklis pret galvassāpēm, galvas reiboni, sirdsklauvēm, asinsvadu spazmām un beziemesla nemieru. Piparmētras aromāts uzlabo arī garastāvokli, tāpēc ne velti senie grieķi pirms dzīrēm galdus noberza ar piparmētru lapām, bet viesiem labai omai piedāvāja no auga dzinumiem vītus vainagus.
* Pret galvassāpēm sāpošajai vietai pieliek svaigas auga lapas un apsien ar dvieli. Kad lapas izžuvušas, tās apmaina pret svaigām.
* Pret migrēnu, hipertoniju, pārpūli, nervu spriedzi jāapsēžas pie podiņa ar piparmētru un 20-25 minūtes jāieelpo tās aromāts.
* Pret galvas smadzeņu asinsvadu spazmām, hipertoniju, garīgu pārpūli ar žāvētām lapiņām piepilda nelielu kokvilnas auduma maisiņu (vai spilventiņu) un 20-30 minūtes jāpaguļ, noliekot to tieši pretī sejai.
* Piparmētru var ieaudzēt no sēklām (aug tā diezgan ātri), vai arī iestādīt podiņā daļu sakneņa, kas paņemt no dārzā augošas piparmētras.

Ārstniecības melisa

Daudzgadīgs lakstaugs ar citrona smaržu. Ziedi bālgani vai iedzelteni. Augs bagāts ar ēteriskajām eļļām. Pirmoreiz melisas ēteriskā eļļa tika iegūta 1582. gadā, bet XVII gadsimta sākumā mūki melisu sāka reklamēt kā „slepenu ārstniecisku līdzekli”, kas palīdz pret migrēnu, hipertoniju, nervu spriedzi. 
* Pret migrēnu, hipertoniju, aritmiju, baiļu un spriedzes sajūtu ērti jāapsēžas līdzās augam, jāatslābinās un 20-25 minūtes jāieelpo tā aromāts.
* Pret angīnu, tonsilītu gatavo uzlējumu: 1 ēdamkaroti sasmalcinātu lapu aplej ar ½ glāzes verdoša ūdens, 7-10 minūtes nostādina, pārlej traukā ar šauru kakliņu un 10-12 minūtes lieto inhalācijai.
* Pret bezmiegu palīdzēs neliels, ar žāvētiem auga dzinumiem piepildīts kokvilnas auduma maisiņš vai spilventiņš. Gulēt ejot to novieto tuvu sejai un melisas aromāts palīdzēs saldi iemigt.
Ieaudzē melisu no sēklām pavasarī, pēc tam pa 2-3 iedēsta podiņos.

VĒLIES ŠEIT REDZĒT SAVU REKLĀMU? RAKSTI MUMS VĒSTULI!

Kategorija: Raksti