Sākums » Raksti » Raksti

​Atmiņas un pārdzīvojumus var mantot
Foto - medicaldaily.com
 
Izmantojot elektrošoku, eksperimentos biologiem izdevies iemācīt peles vispirms baidīties no ķiršu aromāta, un tikai pēc tam "atļāva" tām vairoties. Pasaulē nākušie pēcteči uzrādīja noturīgu baiļu reakciju pret ķiršu aromātu, proti, arī neskatoties uz to, ka iepriekš ar tādu nekad nebija sastapušies. Turklāt nākamā grauzēju paaudze uzrādīja tieši tādu pašu reakciju, turklāt attiecīgais efekts saglabājās arī tad, ja peles bija ieņemtas mākslīgās apaugļošanas ceļā.
 
Rūpīgākā izpētē apmācīto peļu un to pēcteču smadzenēs izdevās atklāt strukturālas izmaiņas tajos apgabalos, kurus izmanto aromāta noteikšanai.

Dzīvnieku DNS atklātas arī ķīmiskas izmaiņas, kas zinātnē pazīstamas kā par aromāta konstatēšanu atbildīgā gēna epigēniskā metilēšana.

Tas viss liecina par to, ka atmiņas un pārdzīvojumi būtībā pārmantojas no smadzenēm uz genomu, kas ļauj tos nodot nākamajām paaudzēm. Pētnieki uzskata, ka šis atklājums ļauj izskaidrot daļai cilvēku piemītošo tā dēvēto iracionālo fobiju esamību, jo tādas sajūtas cilvēks var mantot, pats to īsti neapzinoties.
 

VĒLIES ŠEIT REDZĒT SAVU REKLĀMU? RAKSTI MUMS VĒSTULI!

Kategorija: Raksti