“Briesmīgākā atomieroču testēšana, kāda jebkad ir piedzīvota” tā saucas video, kurā ir atainots, kādu postu tas spēj nest zemei un cilvēkiem."/> Briesmīgākais un kaunpilnākais atomieroču izmēģinājums vēsturē!
Sākums » Raksti » Raksti

Briesmīgākais un kaunpilnākais atomieroču izmēģinājums vēsturē!

Īstie atomieroču izmēģinājumu apmēri tika atklāti tikai pēc Aukstā kara beigām. Tika atstātas vairākas tonnas radioaktīvu materiālu, vienkārši guļam zemē. Kā rezultātā vismaz 200,000 cilvēku cieta no nopietnām veselības problēmām.

Par šo tēmu ir izteicies viens no Lielbritānijas politiķiem, Džeremijs Korbins. Kad viņa tika jautāts vai viņš nospiestu pogu, lai palaistu kodolraķeti, viņš atbildēja:

“Nē, 187 valstis nejūt vajadzību pēc atomieroču nepieciešamības, lai aizsargātu savu drošību, tad kādēļ kādām 5 valstīm vajadzētu šādus ieročus? Mēs vairs neesam Aukstajā karā.

Es pilnīgi noteikti esmu pret atomieroču pielietošanu, tā pat kā atomieroču glabāšanu. Es gribu redzēt pasauli brīvu no atomieročiem. Ticu, ka tas ir iespējams.”

 

ASV laikrakstu virsraksti par tā laika prezidenta, Harija S’ Trūmana, paziņojumu, ka Padomju savienība ir veikusi pirmo atomieroču izmēģinājumu 24. septembrī, 1949. gadā.

 

Pamests ciemats Padomju savienībā, Semipalistnjik, 2009. gads.

 

Dina Kadirova, 1 gadu un 9 mēnešus veca meitenīte guļ bērnunamā, 2001. gadā, Semipalistnjik.


VĒLIES ŠEIT REDZĒT SAVU REKLĀMU? RAKSTI MUMS VĒSTULI!


Avots: http://i100.independent.co.uk
Kategorija: Raksti