Sākums » Raksti » Raksti

Dzīvē var notikt jebkas

stāsti no bankas dzīves

Droši vien katrā profesijā ir tādi smieklīgi stāsti, kādi paliek atmiņā uz ilgu laiku. Banku darbiniekiem ir arī savi stāsti, par kurām ir vērts pastāstīt. Piemēram, par neparastiem klientiem ar humora izjūtu, nepareizi aizpildītās veidlapas ar smieklīgām kļūdām. Dzīvē var notikt jebkas, un dažreiz cilvēki nāk uz banku ar diezgan negaidītām problēmām. Banku darbiniekiem un speciālistiem, kuri sniedz palīdzību saviem klientiem, uzkrājas desmitiem interesantu un smieklīgu stāstu no klientu dzīves. Šajā rakstā mēs pastāstīsim par diviem incidentiem no banku prakses.

Pamosties ar tūkstošiem eiro uz konta

Foto no Interneta

Kāda sieviete gribēja veikt naudas pārskaitījumu tūkstoš eiro apjomā savai ārvalstā draudzenei. Bankā maksājuma rīkojums bija aizpildīts nepareizi, jo viņa norādīja saņēmēja nepareizo konta numuru. Nauda netika saņemta, un arī atpakaļ neatgriezās.

Izrādījās, ka starptautiskais norēķinu konta numurs netika salīdzināts ar saņēmēja personas datiem, un pārskaitījumā laikā banka izmantoja tikai konta numuru. Lai atrisinātu šo problēmu, vietējā banka, kura pieņēma maksājuma uzdevumu, izsūtīja pieprasījumu uz visiem valsts saņēmēja bankām, lai noskaidrotu, kurš ir saņēmis naudu. Bet atbilde uz šo pieprasījumu netika saņemta. Turklāt pat nebija zināms, uz kuru banku bija nosūtīts pārskaitījums.

Galu galā, lai atgrieztu naudu sievietei bija nepieciešams vērsties tiesā tajā valstī, kurā bija aizsūtīts pārskaitījums, un norādīt nevis atbildētāja vārdu un uzvārdu, bet konta numuru, uz kuru nauda bija pārskaitīta. Tad tiesai vajadzēja noskaidrot atbildētāja identitāti. Šāda procesu uzsākšana varētu izmaksāt 5 reizes vairāk nekā zaudēta naudas summa. Problēma tika atrisināta ar daudz lētāku metodi. Banka palūdza sievieti uz kļūdaini norēķinām kontu pārskaitīt vienu eiro centu, un maksājuma paskaidrojumā vietā pieprasīt atgriezt naudu. Viņai paveicas, jo pēc pāris nedēļām visa naudas summu tika atgriezta atpakaļ.

Stāsts par vienu “mazo” prasību

Foto no Interneta

Varbūt šis stāsts nav patiess, bet to var uzskaitīt kā pamācību visiem banka darbiniekiem. To mums ir pastāstījis mūsu ārvalstu kolēģis.  Tas ir stāsts par vienu uzņēmēju, kurš izvirzīja prasību bankām. Izrādījās, ka nekur likumā nav noteikts, ka oficiālie dokumenti ir jāsastāda tikai uz papīra, nevis uz citiem materiāliem. Kāds uzņēmējs lūdza banku atrisināt konfliktu, bet spītīgie bankas darbinieki teica: “Rakstiet pretenziju, mēs izskatīsim to 60 dienas laikā, un tik un tā atteiksim.” Uzņēmējs aizgāja no bankas filiāles, un nākamā klusā svētdienas vakarā ar smago kravas automašīnas palīdzību prasība tika rūpīgi izkrauta pie bankas birojā aizslēgtajām durvīm.

No rīta izrādījās, ka prasība aizkavē bankas darbinieku iekļaušanu birojā. Kaut būtībā pati prasība bija nelielā, tomēr tā izskatījās iespaidīgi: lielā pelēkā granīta plate, kura svarā 12 tonnas. Uz tā tika izvirzīta oficiālā prasība bankai ar visu informāciju, ieskaitot uzņēmēja adresi, uz kuru sūtīt atbildi.

Protams, bankas darbinieki izsauca policiju. Tā rūpīgi izskatīja prasību, un paskaidroja, ka šeit nav likumu pārkāpumu, tikai civiltiesisks attiecības starp banku un uzņēmēju. Pēc tam  ieteica banku darbiniekiem  atrisināt problēmu vispārējā jurisdikcijas tiesā. Kamēr viss risinājās,  nabagiem banku darbiniekiem nācās tikt savā darba vietā caur logiem. Daudzi banku klienti šajā dienā aizgāja uz citām bankām.

Nākamajā dienā, tiesnesis, uzklausot bankas sūdzību, atteica prasības anulēšanā. Turklāt tika konstatēts, ka bankai nav tiesības noraidīt prasību, pamatojoties uz  papīra materiālu neizmantošanu. Banka tika prasīta arhivēt un pārskatīt sūdzību saskaņā ar likuma attiecīgajām procedūrām. Galu galā, banka mēģināja izņemt prasību patstāvīgi. Tā rezultātā, trešajā dienā darbinieku komanda ar atskaldāmiem āmuriem sadrupināja granīta plati, lai to varētu vieglāk pārcelt.

Tajā pašā dienā, uzņēmējs piezvanīja uz banku un pieklājīgi pajautāja par prasību rezultātiem. Dzirdot uzņēmēja apsolījumu izvirzīt jaunu prasību, ja lieta aizkavēsies, banka ātri izvēlējās atcelt visas uzņēmēja komisijas maksas.

Ticēt vai neticēt šiem stāstiem – Jūs varat izvēlēties paši.  Bet mēs ceram, ka tie Jūs uzjautrināja un pacēla Jūsu noskaņojumu. Kredits24h.lv atgādina, ka pirmstiesas konflikta noregulējums ir ļoti efektīvs problēmu risinājums.


VĒLIES ŠEIT REDZĒT SAVU REKLĀMU? RAKSTI MUMS VĒSTULI!

Kategorija: Raksti