Sākums » Raksti » Raksti

Es biju šokā, kad uzzināju, ka viens no savvaļas augiem var izraisīt šādu reakciju. Visiem ir jāuzzin par šo.
Silts gaddalaiks un saules stari tā vien uzrunā mūs aiziet pie dabas. Visa šī atmosfēra tik ļoti pievelk. Bet lai cik viņa skaista nebūtu, ir arī bīstama.
Savvaļas pastinaks (jeb latviešu latvānis) – viens no savvaļas augiem. Pēc zinātnieku teiktā, šis augs bija ļoti izplatīts eiropā un āzijā. Šis augs var izdzīvot jebkādā laikapstāklī.
Savvaļas pastinakam ir iespēja izdarīt lielu kaitējumu tam, kas pienāk tam tuvumā.
Esiet uzmanīgi!
Šis augs visbiežāk satiekams nomaļās vietās vai ganību laukos. Viņu var viegli sajaukt ar citu augu veidiem. Attēlā redzamais puisis tur rokās savvaļas pastinaku un citus augus, laiks saprast, ka šo augu viegli sajaukt ar citu veida augiem.
Slēptās briesmas!
Ja kāds saskaras ar šo savvaļas pastinaku un ja uz viņu rokām paliek tā sula, tad var būt lielas sekas. Sulas reakcija ar saules stariem uz jūsu ādas var veidot burbuļus, apdegumus un visvisādas citas reakcijas.
Sāpīgā patiesība!
Ja esat saskārušies ar pastinaku, tad uzmanīgi piesedzat bīstamo punktu no saules stariem. Neatļaujat pastinakam veikt reakciju ar saules stariem. Pēc tā kad esat pieseguši šo punktu, vajag nomazgāt to vietu ar aukstu ūdeni un ziepēm. Iespējams arī izmantot uzmanīgi sūklis. Ja jums pēc pirmās palīdzības velvien veidojas burbuļi, tad jums vajag doties pie ārsta speciālista.
Uzmanīgā likvidēšana!
Ja jūs pamanījāt savvaļas pastinaku, augot netālu no jūsu mājas, un ja jums ir bērni, tad jums pēc iespējas ātrāk jātiek vaļā no tiem. Jums vajag rīkoties ar bieziem gumijas cimdiem, kuri tiešām nelaidīs garām pastinaka sulu. Izmantojiet lāpstu, lai to varētu likvidēt ar visa tām saknēm. Neatļaujiet šim savvaļas augam apgrūtināt jūsa dzīvi.
TV kanālam “The National” piedāvā jums vairāk informācijas par šo augu.
Savvaļas pastinaks ir tas kas veido apdegumus.Ja jums patika šis raksts, tad padalatis gan ar tuviniekiem, gan ar draugiem!

VĒLIES ŠEIT REDZĒT SAVU REKLĀMU? RAKSTI MUMS VĒSTULI!

Kategorija: Raksti