Sākums » Raksti » Raksti

Jautrība bez paģirām. Kā to panākt?
Foto - http://www.hdwallpapera.com/

Zinātnes ļaudis parūpējušies par to, ka jau drīz Eiropā brīvā pārdošanā varētu parādīties gluži reāls alkohola aizstājējs, proti – labsajūta ir, taču raksturīgās smakas nav. Varbūt izklausās mazliet dīvaini, taču tas ir bezalkoholisks dzēriens, kas spēj izraisīt reibuma efektu. Pagaidām gan tā sastāvu patur noslēpumā, zināms vienīgi tas, ka tā izgatavošanas procesā izmantoti tie paši ķimikāti, kurus lieto sedatīvā līdzekļa valiuma ražošanā...

Britu profesors Deivids Nats, kurš ir viens no šā dzēriena līdzizgudrotājiem, presei vēstījis, ka viņa un kolēģu izveidoto vielu nav iespējams pieskaitīt alkoholiskajām, jo tās izgatavošanā nav izmantotas tradicionālās spirtoto dzērienu sastāvdaļas. Šim "kokteilim" nav ne garšas, ne smaržas, nedz arī krāsas, taču tas tik un tā spēj dāvāt cilvēkam tās pašas patīkamās izjūtas, kas rodas pēc alus, vīna vai degvīna iemalkošanas. Taču ar vienu visnotaļ pozitīvu atšķirību, proti – pēc šīs vielas lietošanas nekad nebūs tādas parādības, ko dēvē par paģirām.

Pētnieki paskaidro, ka viņu izgudrotā "slepenā" viela uz nervu sistēmu veic relaksējošu iedarbību, kas ir analoģiska alkohola iedarbībai. Taču šeit devas palielināšana neietekmē lietotāju, jo, raugi, viņš saglabā vidēju reibuma pakāpi neatkarīgi no izdzertā daudzuma.

Bet, iespējams, visbūtiskākais ir tas, ka šo izgudrojumu papildina arī tā dēvētā "pretinde" – atlicis pielikt vēl tikai nedaudz pūļu, un arī šī viela jau varētu kļūt plaši pieejama visiem interesentiem. Izgudrotāji aprēķinājuši, ka pretindes injekcijai vajadzētu apturēt reibinošās vielas iedarbību uz galvas smadzeņu receptoriem, un labsajūtu baudošais cilvēks acumirklī būs "svaigs kā gurķītis", proti, tik lielā mērā, ka bez bažām drīkstēs pat sēsties pie auto stūres. Un Nats uzsver, ka attiecīgā sintētiskā viela ir absolūti nekaitīga veselībai, un pauž cerību, ka ar tās palīdzību var izdoties sekmīgi cīnīties ar alkoholismu, kas jau sen ir nopietna problēma visā pasaulē.

Protams, kā jau tādos gadījumos allaž mēdz notikt, jūtama arī nopietna pretdarbība. Pētnieki jau sastapušies ar pārsteidzoši vienprātīgu nevēlēšanos finansēt viņu izstrādņu turpināšanu. Raugi, tas saistīts ar lobēšanu un spiedienu, kas dažbrīd pat pāraudzis reālos draudos. Kas to visu veic? Ļoti vienkārši – alkohola lielražotāji un monopolisti. Tieši viņi ir tie, kuri jaunajā vielā saskata ļoti nopietnu konkurentu saviem ierastajiem ienākumiem, ja pat ne gluži reālu izputēšanu...

VĒLIES ŠEIT REDZĒT SAVU REKLĀMU? RAKSTI MUMS VĒSTULI!

Kategorija: Raksti