Pirmā izdzertā vīna glāze atslābina asinsvadus, mazina slodzi un samazina sirdsslimību (stenokardijas, miokards infarkta u.c.) risku."/> Kā iedarbojas pirmā vīna glāze, kā - otrā? Seši neparasti fakti par veselību
Sākums » Raksti » Raksti

Kā iedarbojas pirmā vīna glāze, kā - otrā? Seši neparasti fakti par veselību
Foto - s3.amazonaws.com
1. Pleijera austiņas var izprovocēt uzmācīgo kustību neirozi. Klausoties ritmisku mūziku, cilvēks neapzināti kustās līdzi ritmā vai arī sit takti ar kāju. Ar laiku šīs kustības kļūst reflektoras, un cilvēks tās atkārto pat klusumā.

2. Pirmā izdzertā vīna glāze atslābina asinsvadus, mazina slodzi un samazina sirdsslimību (stenokardijas, miokards infarkta u.c.) risku. Toties otrās glāzes iedarbība jau ir vērsta pret veselību – palielinās hipertonijas, koronāro artēriju un c. slimību risks.

3. Pašas pirmās brilles redzes korekcijai izgudroja senie ēģiptieši. Tās tika meistarotas no kalnu kristāla. Senā Ēģipte ir arī pirmo tonēto briļļu stiklu dzimtene – tiem izmantoja safīrus un smaragdus. Toties saulesbriļļu autori ir ķīnieši – gaismas filtrus viņi darināja no ļoti plānām vizlas plāksnītēm.

4. Līdz pat XIX gadsimta vidum jauniem cilvēkiem nēsāt brilles skaitījās nepieklājīgi. Puslīdz pieņemama bija tikai lornete, un arī tad labais tonis nepieļāva uz kādu ilgstoši lūkoties caur brillēm uz kociņa.

5. Sievietēm grūtniecības pēdējos mēnešos un pēc dzemdībām itin bieži mēdz pasliktināties redze. Tas saistīts ar palielināto fizisko slodzi un vispārējām hormonālā fona izmaiņām organismā.

6. Uz auss ļipiņas atrodas tā sauktais redzes punkts, tāpēc dažkārt, to caurdurot un nēsājot auskarus, redze var uzlaboties. Tiesa, šādas nepieciešamības gadījumā auss caurduršanu var uzticēt tikai kvalificētam ārstam refleksoterapeitam.
 

VĒLIES ŠEIT REDZĒT SAVU REKLĀMU? RAKSTI MUMS VĒSTULI!

Kategorija: Raksti