Kam no liela kurmja bail? Noskaidrotas izplatītākās un retākās fobijas"/> Kam no liela kurmja bail? Noskaidrotas izplatītākās un retākās fobijas
Sākums » Raksti » Raksti

Kam no liela kurmja bail? Noskaidrotas izplatītākās un retākās fobijas
Foto - dezinfekcijospaslaugos.lt

Lielbritānijā psihologi publicējuši sarakstu, kurā apkopotas pašas neizprotamākās un biežāk novērotās fobijas, kas mēdz piemist cilvēkiem. 

Ārsti par fobiju uzskata pastāvīgas, ļoti spēcīgas iracionālas bailes no kaut kā. No kā tad visvairāk baidās mūsdienu cilvēki?

Pašas izplatītākās fobijas ir bailes no kukaiņiem, žurkām, mikrobiem, noslēgtas telpas, augstuma un lidošanas lidmašīnā. Taču speciālisti savā praksē saskārušies ar pavisam dīvainām un pirmajā mirklī pat šķietami smieklīgām fobijām. To vidū, piemēram, iracionālas bailes no gariem vārdiem. Turklāt, kas jau ir pavisam komiski, šī fobija nosaukta tik garā un sarežģītā vārdā, ka tam diez vai pietiktu vietas vienā rindiņā. Taču tiem, kas no šīs fobijas cieš, smiekli nenāk. Lēkmes laikā viņiem parādās aizdusa un sākas sirdsklauves, ķermenis pārklājas sviedriem, rodas sliktas dūšas sajūta un gribasspēku pilnībā nomācošas bailes.

Pie savādajām uzmācīgajām bailēm pieder arī emmifobija (bailes no liela kurmja) un alektorofobija (bailes no cāļiem). Tie, kas sirgst ar globofobiju, baidās no gaisa baloniem, bet tiem, kas pakļauti pteronofobijai, bailes iedveš pat doma, ka kāds viņu varētu pakutināt ar putna spalviņu. Ir pat tāds neizskaidrojams stāvoklis kā penterafobija – bailes no sievasmātes.

Pēc ekspertu aprēķiniem, ar dažādām fobijām sirgst vairāk nekā 10 miljonu cilvēku.

VĒLIES ŠEIT REDZĒT SAVU REKLĀMU? RAKSTI MUMS VĒSTULI!

Kategorija: Raksti