Sākums » Raksti » Raksti

Kāpēc cilvēki miegā staigā?
Foto - epicweird.com

Kāpēc cilvēki miegā staigā Vispirms jāsāk ar pašu miegu. Tas, kā zināms, cilvēkam vajadzīgs, lai nogurušie orgāni un audi atpūstos un atjaunotos.

Vēl gan nav pilnībā pārliecinoši zinātniski izskaidrots, kāpēc cilvēkam jāguļ, taču pieņemts uzskatīt, ka smadzenēs ir īpašs miega centrs, kas regulē organisma miega un nomoda stāvokli. Un uz šo centru iedarbojas un to regulē asinis.

Visas dienas laikā, pateicoties organisma darbībai, asinīs nokļūst konkrētas vielas, no kurām viena ir kalcijs, kas attiecīgi stimulē miega centru smadzenēs. Kad sāk darboties miega centrs, tas dara divas lietas. Pirmkārt, tas bloķē daļu smadzeņu, lai cilvēkam vairs nebūtu vēlmes kaut ko darīt un viņš ātrāk varētu ieslīgt bezapziņas stāvoklī.

Šo parādību var nodēvēt par smadzeņu miegu. Otrkārt, tas bloķē noteiktus nervus smadzeņu stumbrā, lai aizmigtu cilvēka iekšējie orgāni un locekļi. To varētu nodēvēt par ķermeņa miegu. Normālā stāvoklī šīs divas organisma reakcijas jeb miega veidi ir savstarpēji saistīti.

Taču noteiktos apstākļos tie var arī nodalīties – smadzenes var gulēt, kamēr ķermenis ir nomodā! Tas var notikt ar cilvēku, kuram traucēta nervu sistēma, tāpēc tādi cilvēki mēdz piecelties no gultas un sākt staigāt apkārt.

Smadzeņu un ķermeņa miegs tad zaudē savstarpējo saikni, kā rezultātā rodas tā dēvētie mēnessērdzīgie jeb cilvēki, kuri miegā staigā.

VĒLIES ŠEIT REDZĒT SAVU REKLĀMU? RAKSTI MUMS VĒSTULI!

Kategorija: Raksti