Leģendārais "piektais punkts" cilvēkam veidojies jau sirmā senatnē – dibena muskuļi noformējās aptuveni pirms trim četriem miljoniem gadu, kad pirmatnējais cilvēks no četrām kājām uzslējās divās un sāka staigāt tā, kā to dara tagad. Neskatoties uz to, dibens tomēr ir viena no visjaunākajām mūsu ķermeņa daļām."/> ​Kāpēc dibenu uzskata par piekto punktu?
Sākums » Raksti » Raksti

​Kāpēc dibenu uzskata par piekto punktu?
Foto - www.fashionghana.com

Leģendārais "piektais punkts" cilvēkam veidojies jau sirmā senatnē – dibena muskuļi noformējās aptuveni pirms trim četriem miljoniem gadu, kad pirmatnējais cilvēks no četrām kājām uzslējās divās un sāka staigāt tā, kā to dara tagad.

Neskatoties uz to, dibens tomēr ir viena no visjaunākajām mūsu ķermeņa daļām. Kopš senatnes, līdztekus attīstītām smadzenēm, cilvēce savā uzbūvē tā arī vairs neko nav iemantojusi. No iepriekš teiktā var secināt, ka īsti pārliecinoši tas, kāpēc dibenu dēvē par "piekto punktu", nav zināms.
 
Tiesa, ir arī pārītis teoriju par šā noturīgā frazeoloģisma uzrašanos. Pirmā teorija pauž, ka termins "piektais punkts" sākts lietot kopš 16. gadsimta deju teorijā, un tas apzīmēja vietu, kas ir zemāk par muguru. Otrā teorija, ko vislabprātāk atbalsta tauta, pauž, ka cilvēkam vienkārši patiešām ir pieci atbalsta punkti: divi pamata – kājas, divi papildu – rokas un piektais – dibens. 

Pēdējo mēs izmantojam kā atbalstu sēdēšanai,  tas arī kļūst par piekto punktu krītot, proti, kad cilvēks nokrīt uz zemes, viņš to skar ar pieciem punktiem – rokām, kājām un dibenu. Jāpiebilst, ka otro teoriju atbalsta arī alpīnisti un klinšu kāpēji, jo viņi kalnos lieto tā dēvēto "trīs atbalsta punktu" noteikumu.

Tas ir ļoti vienkāršs – pārvietojoties kalnos pa bīstamu nogāzi, cilvēkam vienmēr jābūt tieši trim atbalsta punktiem: divām kājām un rokai, kājai un divām rokām un rokai, kājai un piektajam punktam – dibenam. Turklāt kalnu virsotņu iekarotāji apgalvo, ka idioma "piektais punkts" radies tieši kalnos, jo tas uzrakstīts ar to cilvēku asinīm, kuri nebija ievērojuši "trīs atbalsta punktu" noteikumu.

VĒLIES ŠEIT REDZĒT SAVU REKLĀMU? RAKSTI MUMS VĒSTULI!

Kategorija: Raksti