Kāpēc cirtojas mati? Zinātnieki spēj tikai konstatēt procesu"/> Kāpēc cirtojas mati? Zinātnieki spēj tikai konstatēt procesu
Sākums » Raksti » Raksti

Kāpēc cirtojas mati? Zinātnieki spēj tikai konstatēt procesu
Foto - http://hairoasiscollections.com/

Ja paņem pa matiņam no sprogainu un taisnu matu īpašnieku kodaļas un šos paraugus izpēta mikroskopā, jau acumirklī var pamanīt būtiskas atšķirības.

Tas no matiņiem, kura šķērsgriezums būs apaļš, piederēs taisno matu īpašniekam, savukārt sprogaino matu īpašnieka mata šķērsgriezums būs saplacināts. Starp citu, ir arī tā: jo spēcīgāks saplacinājums, jo spēcīgāk cirtojas mati.

Cilvēkiem ar viļņotiem mīkstiem matiem mata šķērsgriezums parasti ir ovāls. Bet nēģeriem, kuriem, kā zināms, matu kodaļas mēdz būt īpaši sasprogojušās, mata šķērsgriezumam galvenokārt ir elipsveida vai puseliptiska forma.

Mēģinot rast atbildi uz jautājumu – kāpēc gan pastāv tādas atšķirības, pētnieki eksperimentālā laboratorijā īstenoja mākslīgu matu folikulu izaudzēšanu ādas slāņos četru milimetru dziļumā. Noskaidrojās, ka sprogaino matu īpašnieku folikulas ir mazliet ieliektas formas, gluži kā komats, savukārt taisnajiem matiem šī forma ir līdzena.

Tādējādi sanāk, ka tieši folikulas jau sākotnēji nosaka matu augšanu, un paši mati, izaugot virs ādas, tikai atkārto folikulas formu. Tiesa, tā ir tikai konstatācija, ka tas tā ir. Uz jautājumu "kāpēc tā un ne citādi" atbilde vēl tikai jāatrod...

VĒLIES ŠEIT REDZĒT SAVU REKLĀMU? RAKSTI MUMS VĒSTULI!

Kategorija: Raksti