Sākums » Raksti » Raksti

Kas ir skudru koks un kāpēc tas labs arī cilvēkam?
Publicitātes foto

Dabā ir sastopami dažādi augi,  kuru brīnumainās īpašības cilvēki zināja jau senatnē, zintnieki šos augus izmantoja,  lai dziedinātu dažādas kaites. Piemēram, viens no šādiem augiem ir skudru koks, tā mizu jau pirms vairākiem gadu tūkstošiem lietoja senie inki, tā viņiem palīdzēja situācijās, kad, gūstot traumas vai slimības, bija nepieciešams uzlabot asinscirkulāciju audos, kā arī nostiprināt organisma aizsargspējas.


Skudru koks dabā ir sastopams Centrālajā un Dienvidamerikā,  tā dobumos dzīvo skudras, tādēļ to  dēvē  par skudru koku. Farmaceits Bils Strupulis stāsta :”Mūsdienās, izpētot skudru koka mizas sastāvu, tika atklāts, ka tā satur dažādas bioloģiski aktīvas vielas,  kā arī   šī koka mizai piemīt  neparasta īpašība – uz tās nemēdz dzīvot  nekādi mikroorganismi vai  sēnītes. Iespējams, tieši tāpēc, lietojot skudru koka mizu, organismam ir lielākas pretestības spējas – cīnīties pret apkārtējās vides  agresīvo iedarbību.

Līdzīgi kā senie inki, arī mūsdienās cilvēki lieto skudru koka mizu kā uztura bagātinātāju,  kas satur izkaltētu  un saberztu skudru koka mizas pulveri. Farmaceiti to iesaka lieto kā līdzekli, kas nostiprina organisma aizsargspējas, īpaši tad,  ja organisms  ir novājināts,  skudru koka miza arī palīdz labāk iemigt un pilnvērtīgāk izgulēties, kā arī regulē asinsspiedienu. 

VĒLIES ŠEIT REDZĒT SAVU REKLĀMU? RAKSTI MUMS VĒSTULI!

Kategorija: Raksti