Sākums » Raksti » Raksti

Mēnesi pirms insulta, organisms sūtīs jums šos signālus. Neignorējiet tos!
Pirmkārt, jums derētu zināt, ka ir 2 galvenie insulta veidi: išēmisks un hemorāģisks. Išēmisku insultu biežāk izraisa artēriju bloķējums vai sašaurinājums, kā rezultātā krasi samazinās asins plūsma.
Hemorāģiskais insults ir retāk sastopams. Tas ir iemesls smadzeņu asiņošanai. Bet pagaidiet, es gribu uzdot jums ļoti vienkāršu jautājumu: Vai jūs zināt, kas ir insults? Iespējams, jūs teiktu šādi: tā ir artēriju slimība, kas aiziet uz smadzenēm. Taču šī nav pareiza atbilde. ASV katrs piektais nāves vai invaliditātes gadījums, notiek insulta dēļ.

Insults rodas, tad, kad asinsvadi pārvadot skābekli un barības vielas uz smadzenēm vai nu rodas asins receklis vai asinsvadi plīst. Kad notiek šāda parādība, daļa smadzeņu pārstāj saņemt skābekli. Tagad jūs droši vien jautāsiet, kādas tad ir insulta sekas? Smadzenes – ļoti sarežģīts orgāns, kas kontrolē dažādas ķermeņa funkcijas. Insulta laikā, asinis nesasniedz zonu, kas kontrolē konkrētu organisma zonas funkciju, un šis orgāns pārstāj normāli funkcionēt.

Tādējādi, ir svarīgi atpazīt insulta iespējamās brīdinājuma pazīmes un jau laikus meklēt medicīnisko palīdzību. Ticiet man, tas samērā samazinās risku nopietniem veselības kaitējumiem. Medicīnas eksperti saka, ka slimības pazīmes un simptomi katram cilvēkam var atšķirties. Tie ir atkarīgi no insulta veida, dažu smadzeņu daļā, un zaudējumu apmēra. Visi insultu veidi, kā likums, parādās pēkšņi.

Visbiežāk sastopamie insulta simptomi:
- žagas
-galvas reiboņi vai vājums
-sāpes
-elpošanas problēmas
-halucinācijas
- epilepsija lēkmes
- dažādas slimības
 
Dalies ar šo informāciju sociālajos tīklos! 

VĒLIES ŠEIT REDZĒT SAVU REKLĀMU? RAKSTI MUMS VĒSTULI!

Kategorija: Raksti