Trauksme, nespēks, apetītes trūkums, nogurums – lielai daļai cilvēku, kuri cieš no sezonālas depresijas, kritiskais periods ir pavasaris. Par to, kā pārvarēt pavasara depresiju un turpmāk izvairīties no tās, var uzzināt bezmaksas seminārā."/> Pavasara depresija: reāla vai iedomāta? Uzzini ārsta viedokli
Sākums » Raksti » Raksti

Pavasara depresija: reāla vai iedomāta? Uzzini ārsta viedokli
Foto - metro.co.uk
Trauksme, nespēks, apetītes trūkums, nogurums – lielai daļai cilvēku, kuri cieš no sezonālas depresijas, kritiskais periods ir pavasaris. Par to, kā pārvarēt pavasara depresiju un turpmāk izvairīties no tās, bezmaksas seminārā 17. martā pulksten 18:00 veselības centrā Vivendi pastāstīs psihiatrs Dr. Jānis Bušs.

Ne visiem pavasara iestāšanās saistās ar pozitīvām emocijām. Depresijai var būt dažādi iemesli - ģenētiska nosliece, psihoemocionālas traumas (tuvinieka zaudējums, slimības), kā arī sociāli cēloņi (neapmierinātība ar darbu, apkārtējo vidi, komunikācijas trūkums, attiecību problēmas). Arvien vairāk cilvēku pavasarī cieš no dažādām sezonālām alerģijām, kas arī var ietekmēt psihoemocionālo pašsajūtu.

Veselības centra Vivendi psihiatre Dr. Inga Zārde atzīst, ka mūsdienās cilvēki dzīvo nemitīgā skrējienā, bieži vien laikus nepievēršot uzmanību sliktai pašsajūtai, trauksmei, spēku izsīkumam. No depresijas daudzi klusējot cieš gadiem, cerot, ka situācija uzlabosies, un ārsta palīdzību meklē tikai tad, kad grūti ir ne tikai pašam, bet arī tuviniekiem.

"Ja nomāktība un emocionāli slikta pašsajūta ieilgst, ieteiktu meklēt palīdzību pie speciālista, atrast ārstu, kuram uzticas. Bieži vien risinājums ir vienas sarunas vai dažu konsultāciju attālumā. Ir vērts apstāties un izvērtēt sevi no malas, meklēt palīdzību nevis turpināt graut savu veselību," rekomendē psihiatre Inga Zārde.

Veselības centra Vivendi psihiatrs Dr. Jānis Bušs: "Par sezonālu depresiju arvien vairāk sūdzas cilvēki darba spējīgā vecumā. Depresija, protams, ietekmē ne tikai privāto dzīvi, bet arī darba spējas un karjeru. Jo agrāk cilvēks sapratīs, ka viņam nepieciešama speciālista palīdzība, jo ātrāks un veiksmīgāks būs ārstēšanas rezultāts."

"Mainīt un uzlabot situāciju var vienmēr, pat šķietami bezcerīgā situācijā, ārsta uzdevums ir uzklausīt, palīdzēt izprast veselības problēmas un to cēloņus, sniegt atbalstu, kā arī palīdzēt rast risinājumu un iedrošināt uz pārmaiņām dzīvē," atzīst psihiatrs Jānis Bušs.
 

VĒLIES ŠEIT REDZĒT SAVU REKLĀMU? RAKSTI MUMS VĒSTULI!

Kategorija: Raksti