Sākums » Raksti » Raksti

Piecas idejas veselīgai nedēļai birojā jeb kā nedēļas laikā kājām aizsoļot līdz Minhenei
Publicitātes foto
 
Mūsdienās arvien vairāk cilvēku strādā birojā, mazkustīgi sēžot pie datora visas dienas garumā, kas negatīvi ietekmē veselību un emocionālo pašsajūtu. Sabiedrība ik uz soļa mudina pievērsties veselīgam dzīvesveidam un ikdienā vairāk kustēties: uz darbu doties ar velosipēdu, uz tikšanos – kājām un biežāk izmantot trepes.
 
Kā darba devēju mudināt ikdienā rūpēties par darbinieku veselību? Lūk, piecas idejas, kā uzlabot darbinieku veselību, visu dienu sēžot birojā, kuras no 16. līdz 22. maijam izmēģināja IDEA Group, viena no lielākajām komunikāciju grupām Baltijā!
 
Skaiti un vinnē jeb liec lietā soļu skaitīšanas ierīci
Pastāv divas cilvēku grupas: vieni, kas aktīvi sporto, otri, kas to dara maz vai vispār nemaz. Viens no iemesliem – cilājot stieņus vai svīstot kardiotreniņā, neredz tūlītēju rezultātu. Soļu skaitītājs ir ideāli piemērots tiem, kas ātri zaudē motivāciju regulāri nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm. Tas uzrāda jau veikto distanci un sadedzinātās kalorijas, tādējādi radot aizvien jaunus izaicinājumus.

Visi uzņēmuma dalībnieki tiek sadalīti pa komandām, lai pēc iespējas kopā būtu tie, kas ikdienā tik bieži nekomunicē savā starpā. Ja uzņēmumā ir vairāki departamenti, komandā noteikti piedalās vismaz pa vienam dalībniekam no katra. Pirmo vietu ieguva IDEA Group komanda “Sleep Walkers”, nostaigājot 468 139 soļus. Kopā bija septiņas komandas, un katrā bija septiņi cilvēki.
 
Kopīga rīta rosme katru dienu
Katru rītu cilvēks ceļas ar domu, ka rīt būs jauna diena un rīt sākšu vingrot, bet tā aizrit dienas, nedēļas un nekas nemainās. Modinātājs zvana, un atkal steigā viss – skriešana uz biroju, lai nenokavētu, un tā rezultātā mūsu ķermenis nav možs un pamodies. No rītiem pēc ierašanās birojā, kopā ar kolēģiem izpildot dažādus vingrojumus, tev būs daudz vieglāk pamosties. Pēc rīta rosmes ķermenis jutīsies atspirdzis un būs gatavs jaunajai darbadienai.

Katru rīta rosmi vada cita departamenta vai vienības pārstāvis.
 
Izmasēt, kas vairs nekustas, jeb masieris birojā
Vai kādreiz pēc garas darbadienas vēlies ieskriet ar pieri sienā un izvadīt savu dienā uzkrāto enerģiju? Diemžēl saspringtajā darba dunā uzkrāto enerģiju mēs nevaram izvadīt no ķermeņa ar zibens novadītāju, bet var ieteikt relaksējošu kakla un plecu masāžu. Tā var atslābināt un uzlabot asins pieplūdi smadzenēm, mazina galvassāpes un normalizē miegu, lai nākamajā dienā var pieņemt jaunus izaicinājumus darbā.

IDEA Group masiere darbojās nedēļas pirmās trīs dienas, un iepriekšējā dienā tiešsaistē katrs varēja pierakstīties uz nākamo dienu, lai relaksētos profesionāļa rokās.
 
Noskrien liftu jeb kurš pirmais pa kāpnēm no 1. līdz 7. stāvam un atpakaļ
Labāk izvēlies trepes, nevis liftu! Šo standarta frāzi esam dzirdējuši visi. Tas ir labi tavai sirdij, muskuļiem utt. Bet vai zināji, ka kāpšana pa trepēm uzlabo smadzeņu darbību?

2016. gadā publicētajā pētījumā par vecuma neirobioloģiju noskaidrots, ka kāpšana pa trepēm uzlabo galvas smadzeņu veselību. Jo vairāk stāvu cilvēks pieveic, kāpjot pa trepēm, jo "jaunākas" kļūst smadzenes. To vecums samazinās par 0,58 gadiem ar katru uzkāpto stāvu, protams, kāpjot katru dienu.

Vienas no Baltijā vadošajām komunikāciju grupām vīriešu dzimtes pārstāvis šo distanci pieveica jau pēc 51,75 sekundēm, bet ātrākā dāma – pēc 59,13 sekundēm.
 
Labie un veselīgie našķi
Birojā gaida gara un nogurdinoša darbadiena, kas prasa daudz enerģijas. Lai uzmundrinātu un noturētu enerģijas līmeni, iesakām padomāt par labajiem našķiem. Dienas otrajā pusē pēc sātīgākām pusdienām enerģija ir kritusies, un novērojumi lēš, ka pēcpusdienā ir lielāka satiksme uz virtuvīti, kur darbinieki meklē kaut ko saldu, ko uzlikt uz zoba. Lai aizvietotu šo niķi, nodrošinies ar veselīgām uzkodām, sākot ar vienkāršiem augļiem, kā āboli, banāni, un beidzot ar augļu kokteiļiem un mocarellas siera uzkodām itāļu gaumē. Neierobežotas iespējas, bet tikai viens nosacījums – kaut kas veselīgs!
 
Izmaksās jāiekļauj: masieris (3 dienas, 20 min. katram darbiniekam), veselīgi našķi katru darbadienu, soļu skaitītājuIezīme īre vai iegāde (7 dienas).
 
“Ar veselības nedēļu vēlējāmies aicināt ikvienu IDEA Group darbinieku pievērst vairāk uzmanības savai veselībai un veicināt komandas darbu, un daļēji nenopietnās sacensības beigās izvērtās par sīvu cīņu. Nedēļas laikā tika reģistrēti 2 171 807 soļi, kas ir aptuveni 1737 kilometri jeb – kā ar kājām no Rīgas līdz Minhenei Vācijā. Esmu patiesi lepns par septiņu komandu paveikto septiņās dienās,” atzīst IDEA Group vadītājs Latvijā Janeks Uibo.

VĒLIES ŠEIT REDZĒT SAVU REKLĀMU? RAKSTI MUMS VĒSTULI!

Kategorija: Raksti