"Salauztā sirds". Nelaimīga mīlestība izraisa pavisam nepoētiskas kaites!"/> ​"Salauztā sirds". Nelaimīga mīlestība izraisa pavisam nepoētiskas kaites!
Sākums » Raksti » Raksti

​"Salauztā sirds". Nelaimīga mīlestība izraisa pavisam nepoētiskas kaites!
Foto - hufftingtonpost.com
 
Izrādās, nelaimīga mīlestība ne tikai spēj salauzt cilvēkam sirdi, bet izraisīt arī daudz citu nebūt ne poētisku problēmu.

Pēc angļu psihologa Frenka Talisa domām, nelaimīga mīlestība un ar to saistītās izmisuma jūtas var kļūt ne tikai par psihisku, bet arī fizisku slimību attīstības cēloni. Ir zināmi gadījumi, kad nelaimīgie mīlētāji, nespēdami pārdzīvot ciešanas, beiguši dzīvi pašnāvībā. Citos gadījumos uzmācīgās domas par savu pielūgsmes objektu cilvēku var novest līdz pilnīgam fizisko spēku izsīkumam, kas savukārt jau vārda vistiešākajā nozīmē spēj „salauzt sirdi”, proti, izraisīt to vai citu sirds-asinsvadu slimību.
     
Starp citu, kā norāda dr. Taliss, vēl pirms 200 gadiem „mīlestības kaite” bija iekļauta visos oficiālajos slimību uzskaitījuma sarakstos. Pat viduslaiku ārstiem bija zināmas sekas, pie kādām var novest mīlestība bez pretmīlas. Psihologs uzskata, ka arī mūsdienās nepieciešams šo kaiti atzīt oficiāli un, šķiet, vispareizāk būtu to uzskatīt par vienlīdzīgu citiem psihiskiem traucējumiem. 

VĒLIES ŠEIT REDZĒT SAVU REKLĀMU? RAKSTI MUMS VĒSTULI!

Kategorija: Raksti