Sākums » Raksti » Raksti

Uz kuriem sāniem labāk gulēt? Katrai mācībai sava taisnība
Foto - today.com 
Tibetas dziednieki seko tam, lai jaunie mācekļi gulētu tikai uz kreisajiem sāniem. Budistu tempļos eksistē pat speciāls uzraugs, kas raugās, vai kāds miegā nav pagriezies uz nepareizo pusi. Austrumu dziednieki ir pārliecināti, ka gulēšana uz kreisajiem sāniem pagarina mūžu, jo dienā dominē saules enerģija, kurai atbilst ķermeņa labā puse, bet naktī – mēness enerģija, kas saistīta ar kreiso pusi. Saskaņā ar Tibetas mācībām, lai pagarinātu mūžu, saulei un mēnesim jābūt līdzsvarā. Tāpēc arī naktī jāguļ uz kreisajiem sāniem, lai atbrīvotu labās puses saules enerģiju.

Nesen to atzinuši arī mediķi. Sirds, kurai baidāmies nodarīt kaitējumu, atrodas tieši ķermeņa kreisajā pusē. Daudz sliktāk ir, ja guļam uz labajiem sāniem, – tad sirds it kā nokarājas.

Franču psihologi iesaka vecākiem iemācīt bērniem gulēt uz labajiem sāniem, paliekot abas plaukstas zem vaiga. Pastāv uzskats, ka saliktas plaukstas noņem uzbudinājumu un nomierina. Neba velti arī lūgšanu laikā rokas tur tieši tā.

Amerikāņu mediķi uzskata, ka pati labākā pilnvērtīgai atpūtai ir tā sauktā zīdaiņa poza – uz ceļgaliem, it kā rāpojot uz priekšu.

Britu gastroenterologi brīdina, ka gulēšana uz vēdera ir veselīga tikai tādā gadījumā, ja esat atteicies no vakariņām. Noskaidrots, ka pēc 1,5–2 stundu ilgā gremošanas procesa kuņģī barība iet cauri slēdzējmuskulim, kas kuņģi savieno ar resno zarnu. Vienlaikus tajā nonāk arī kuņģa sulas fermenti un žults no žultspūšļa. Kad cilvēks guļ uz muguras vai vēdera, žults caur atvērto slēdzējmuskuli ieplūst kuņģī, saēd tā gļotādas apvalku, un tā ir itin viegli iemantot gastrītu. Tāpēc vislabāk vakariņot četras stundas pirms miega. Ja tas neizdodas, labāk gulēt uz labajiem sāniem – šādā pozā kuņģis ir vislabāk aizsargāts no žults ieplūšanas.
 

VĒLIES ŠEIT REDZĒT SAVU REKLĀMU? RAKSTI MUMS VĒSTULI!

Kategorija: Raksti