Sākums » Raksti » Raksti

Uzzini, kādu akcentu piešķir violetā, brūnā un melnā krāsa!
Foto - comenius-legends.blogspot.com

Violetā
Ja šī krāsa ir saskaņota ar zaļo, tad cilvēkam, kurš tās izvēlējies, ir nosliece uz lietišķo mākslu. Emocionāli nepastāvīgs, neprognozējams, ekstravagants. Vienmēr noliek barjeru starp sevi un citiem: „Lūk, mana Es robežas, neuzdrošinieties to pārkāpt” – tāda ir violetā cilvēka nostāja.

Visbiežāk violeto krāsu izvēlas bērni un radošas personības, kurus, no vienas puses, apvieno emocionalitāte, no otras – koncentrēšanās uz sevi. Viņi ir kā atvars, kas visu iesūc sevī. Violetais cilvēks ir brīvs no uztveres stereotipiem.

Brūnā
Šī krāsa atstaro iekšēju diskomfortu. Cilvēks, kurš to izvēlējies par pamatkrāsu, visticamāk dzīvo mūžīgā diskomfortā.

Melnā
Melnā krāsa, ja tā ir pirmajā vietā, pauž protestu, nespēju sevi realizēt un atklāt.

Iespējams, vienam otram tas viss šķiet nieki un muļķības. Tā vis nav. Par krāsām, to atbilstību un saiknēm ar psihiskajām izpausmēm domājuši daudzi cilvēces dižākie prāti. Teosofi apgalvoja, ka katrai domai un jūtai ir sava frekvence un sava atbilstošā krāsa. Iekšējais skanējums veido auras krāsas. Pēc viņu teorijas naida aura ir koši sarkana, mīlestības – rozā, skopuma – brūna, intelektuālās aktivitātes – dzeltena, lepnuma – oranža, viltības – zaļa, līdzjutības – zilzaļa, reliģiozo jūtu – zila, augstākā garīguma – violeta.

Aizvadītā gadsimta sākuma gleznotājs Kandinskis krāsām piešķīris simbolisko jēgu. Viņaprāt, dzeltenā krāsa atbilda vājprātam, bet zilo uzskatīja par debesu krāsa. Jo vairāk tā tiek sajaukta ar melno,  jo spēcīgāk liecina par necilvēciskām skumjām. Galvenā zaļās krāsas īpašība – pasivitāte. Balto krāsu mākslinieks uzskatīja par Visuma simbolu, bet melno – par bezcerīgu klusumu. Pelēkā ir bez skaņas un kustības. Sarkanā – varas un brieduma, iekšējo iespēju pilnība. Pieliekot tai melno, rodas brūnā krāsa –  trula un cietsirdīga.

VĒLIES ŠEIT REDZĒT SAVU REKLĀMU? RAKSTI MUMS VĒSTULI!

Kategorija: Raksti