Mūžībā aizgājis leģendāro filmu "Šausmas Gobu ielā" un "Kliedziens" režisors Vess Kreivens"/> ​Mūžībā aizgājis leģendāro filmu "Šausmas Gobu ielā" un "Kliedziens" režisors Vess Kreivens
Sākums » Raksti » Ziņas

​Mūžībā aizgājis leģendāro filmu "Šausmas Gobu ielā" un "Kliedziens" režisors Vess Kreivens
Foto - otbva.com
Losandželosā svētdien 76 gadu vecumā miris pasaulslavenais šausmu filmu režisors Vess Kreivens, kurš uzņēmis filmas "Šausmas Gobu ielā" ("Nightmare on Elm Street") un "Kliedziens" ( "Scream"), vēsta ārvalstu plašsaziņas līdzekļi.

Kā vēsta "Hollywood Reporter", Kreivens miris savās mājās no smadzeņu audzēja.

"Ar dziļām skumjām paziņojam, ka Vess Kreivens ir miris," paziņojusi režisora ģimene.

Kreivens ieguva ievērību ar pretrunīgi vērtēto filmu "The Last House on the Left" ("Pēdējā māja pa kreisi"; 1972.gads) un kases grāvēju "The Hills Have Eyes" ("Pakalniem ir acis"; 1977.gads), bet ar filmu "Šausmas Gobu ielā " kļuva par jaunatnes šausmu žanra līderi.

Filmas ļaunais personāžs Fredijs Krīgers iedvesmojis šausmu tēlu un Helovīna kostīmu paaudzi, kā arī kļuvis par sinonīmu 80.gadu šausmu kino.

Kreivens režisējis kino franšīzes "Kliedziens" filmas, kurās jau jaušamas plašas satīriskas atsauces uz vairākām atpazīstamām paša radītā stila iezīmēm.

"Viņš padarīja reālus murgus - lietas, no kurām zemapziņā baidies, kuras var tev nodarīt pāri," sacīja "Scream" sērijas scenārists un producents Ričards Poters.

Kreivena darbos pirmās nozīmīgās lomas ieguva pasaulslavenie aktieri Džonijs Deps, Šārona Stouna un Brūss Viliss.

  Atceries filmu "Šausmas Gobu ielā"!
Vesa Kreivena pēdējā intervija

VĒLIES ŠEIT REDZĒT SAVU REKLĀMU? RAKSTI MUMS VĒSTULI!

Kategorija: Ziņas