Sākums » Raksti » Ziņas

VIDEO: Latvieši pievelkas gandrīz 100 000 reižu. Spēks!


Ceturtā Latvijas Spēka diena noslēgusies ar jaunu rekordu uzstādīšanu. Vairāk nekā 80 Spēka punktos visā Latvijā ieradās 9692 fiziski aktīvu cilvēku, kuri kopumā pievilkās pie stieņa 96 030 reižu. Tas ir par 28 436 reizēm vairāk nekā 2014. gadā, savukārt dalībnieku skaits pieaudzis par 3665 cilvēkiem. Jau otro gadu notika arī Pasaules Spēkadiena, kuras rezultāti tiks apkopoti nākamās nedēļas laikā, kad kļūs zināms, vai ir uzstādīts jauns pasaules rekords.

Latvijā individuāli visaugstāko rezultātu vīriešu konkurencē - 80 pievilkšanās reizes - sasniedza Reinis Šlajevs Bauskā, savukārt sievietēm spēcīgākā dalībniece bija rīdziniece Annija Gulite, kura pievilkās 45 reizes.

"Ar katru gadu sasniedzam arvien vairāk un vairāk! Paldies visiem Spēka dienas dalībniekiem, kuru aktivitāte rada sajūtu, ka visa Latvija kļūst stiprāka. Šodien savu spēku parādīja gan galvaspilsētas Rīgas, gan reģionu iedzīvotāji. Mums acīmredzot izdodas pārliecināt cilvēkus, ka pievilkšanās pie stieņa ir pa spēkam gandrīz jebkuram, nepieciešama tikai uzņēmība un neliela sagatavošanās," uzsver Ielu vingrotāju sporta biedrības vadītājs Māris Šlēziņš.

Labākie rezultāti novados:

• Latgale: Ernests Viskers un Jānis Ančupāns (abi Rēzekne) - 32 reizes, Jekaterina Jermaļenko (Daugavpils) - 29 reizes,

• Vidzeme: Ģirts Mednis (Valka) - 42 reizes, Madara Paidere (Ķekava) - 35 reizes,

• Zemgalē: Reinis Šlajevs (Bauska) - 80 reizes, Lāsma Bugovecka (Iecava) - 16 reizes,

• Kurzeme: Renārs Krastiņš (Talsi) un Gvido Šalms (Liepāja) - 41 reize, Alise Dosberga (Dundaga) - 30 reizes,

• Rīga: Artūrs Šekins - 47 reizes, Annija Gulita - 45 reize.

Dienas laikā Spēka punktus apmeklēja visdažādākie cilvēki, kurus visus vieno vēlme apliecināt savu fizisko aktivitāti. Siguldā kāds 13 gadus vecs zēns ar ieģipsētu kāju pievilkās 15 reizes, Grīziņkalnā piedalījās visa Latvijas bobsleja izlase, Daugavpilī 72 gadus vecs kungs pievilkās 17 reižu, bet Rēzeknē uz Spēka punktu bija ieradusies visa bērnudārza grupiņa.

Savus mērķus izpildīja arī Spēka dienas vēstneši, kuri pasākumam īpaši gatavojās pēc ielu vingrotāju sastādītas treniņprogrammas. Dziedātāja Samanta Tīna, kā solīts, pievilkās 3 reizes, LNT sporta žurnālists Jānis Traubergs - 15 reižu, savukārt aktieris Lauris Dzelzītis pārsteidza klātesošos ar veselām 17 pievilkšanās reizēm.

"Es, protams, biju cītīgi gatavojies, taču, godīgi sakot, arī man pašam tik labs rezultāts ir pārsteigums. Lieli nopelni bija lieliskajai atmosfērai, kas visas dienas garumā valdīja centrālajā Spēka punktā Stacijas laukumā un, nešaubos, arī visur citur Latvijā. Kopā mēs tiešām varam paveikt ļoti daudz, un svarīgi ir iedvesmot vienam otru," stāsta Lauris Dzelzītis.

"Prieks, ka mēneša laikā izdevās apgūt pilnīgi jaunu un šķietami grūtu fiziskās aktivitātes veidu. Ceru, ka arī citas daiļā dzimuma pārstāves sekos manam piemēram," saka Samanta Tīna.

Jau otro gadu notika arī visas Pasaules Spēka diena, kuras mērķis ir uzstādīt jaunu pasaules rekordu, pulcējot visvairāk cilvēku, kas pievelkas pie stieņa. Iedvesmojoties no Latvijas Ielu vingrotāju sporta biedrības un Latvijas Dzelzceļa kopīgi radītās idejas, Spēka punkti bija izvietoti 78 pasaules valstīs no Somijas līdz Jaunzēlandei. Rezultāti, kas tiks apkopoti nākamās nedēļas laikā, tiks iesniegti starptautiskās rekordu aģentūras "Record Holder Republic" reģistram kategorijās "Visvairāk cilvēku, kas pievelkas pie stieņa 24 stundu laikā" un "Visvairāk pievilkšanās reižu 24 stundu laikā". Lai sasniegtu rekordu, ir jāpārspēj 2014. gada Pasaules spēka dienas rezultāts, kad piedalījās vairāk nekā 14 tūkstoši dalībnieku 53 pasaules valstīs, kuri pievilkās pie stieņa gandrīz 168 tūkstošus reižu.


VĒLIES ŠEIT REDZĒT SAVU REKLĀMU? RAKSTI MUMS VĒSTULI!

Kategorija: Ziņas